Lineage2Classic_pl_overlord-lineage2_classic_NA

Overlord – Jak grać na classicu [PORADNIK]

Wprowadzenie:
Overlord (rasa orków) jest wszechstronną klasą wsparcia, która może: wspierać sojuszników wzmacniając magię, rzucać debuffy na wielu przeciwników jednocześnie, ma kilka umiejętności ataku na długie i bliskie odległości.

Uwaga: Twoja progresja będzie CIĘŻKA w zależności od sprzętu i ilości / rodzaju broni, które masz lub nie masz. Tak więc ten poradnik traktowany jest jako przewodnik, a nie kompletny zestaw reguł, którym powinniście się kierować.

Przykład: Przewodnik zaleca ci zdobycie broni blunt, jeśli masz możliwość uzyskania łuku +9 od przyjaciela. Co robisz? Oczywisty wybór: bierzesz łuk i kupujesz dodatkowy enchant, aby uzyskać + 10…

Skille
Zacznijmy od skilli. Klasa Overlord jako jedyna klasa ma najsilniejsze skille w grze.

SP jest trudny do zdobycia w wystarczających ilościach, aby nauczyć się wszystkich umiejętności na obecnym poziomie, więc wybór umiejętności jest ważny, a ponieważ mamy cały arsenał, co wybierzemy?

Buffy (najważniejsze)
[​IMG]

Warto wspomnieć o pewnej małej umiejętności na poziomie 76… Victories of Pa’agrio.

Debufy/ofensywne skile (najważniejsze)
[​IMG]

* Drain jest naprawdę opcjonalny. Miej tylko KS do fragów, nie maksymalizuj.

Następnie, dwie umiejętności „togle” (dają dodatkowe M. i P. def), należy się nauczyć do 56 i zatrzymać.

1)  Soul Cry
2)  Soul Guard

Playstyle (PVE)
Podobnie jak wszystkie inne klasy wsparcia, Overlordy potrzebują grupy, aby rozwijać się w grze. Buffy overlorda mogą być rzucane tylko członkom klanu, co oznacza, że poza grupą klanów jesteś bezużyteczny jako bufor. To sprawia, że twoje życie jest bardzo trudne, a głównym celem na początku powinno być znalezienie aktywnego KLANU.

Overlord powinni szukać klanu, który ma grupę magów – ponieważ twoje buffy są niewystarczające do przyjęcia fizycznych obrażeń, ale działają doskonale dla magów.

W grupie magów najprawdopodobniej będziesz szlifować AOE. I tak, od początku, główna rola Zwierzchników będzie się składać z:
1) Buff party
2) Debuff potworów *
3) podnoszenie dropu

*Dla potworów bez magicznego ataku: Seal of Binding / Seal of Winter
*Dla potworów z magicznym atakiem: Seal of Binding / Seal of Silence / Seal of Winter

Jeśli grasz solo, automatyczne atakowanie jest zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem. Nie polecam w ogóle solowania … chyba że Bóg stale odpowiada na twoje modlitwy (bo to wszystko, co będziesz robił jako samotny overlord).

 

Poziom 1-20
Wykonaj questy po rozmowie z przewodnikiem dla początkujących. To da ci mnóstwo gadżetów.

Poziom 20+
Nie są to „specyficzne” strefy dla klasy overlord . I ogólnie wszystko, co działa dla każdego, nie będzie działać dla ciebie, EVER. Ale dla jasności, a jeśli rzeczywiście dostaniesz buffna poziomie 20, oto miejsca, które możesz odwiedzić.

Poziom ~ 20-32

Abandoned Camp

Poziom ~ 32-36

Partisans Hideaway 

lub

Execution Grounds

Poziom ~ 35-40

Hardins_Academy 

lub

Plains of the Lizardmen

Poziom ~ 40-48 (50)

Cruma Tower

lub

Forest of Mirrors (Taik Orc Shaman)

Level 50+

Forest of Mirrors (Harit_Lizardman_Shaman)

 

W tym momencie, jeśli nadal grasz solo, możesz zacząć zastanawiać się nad oszczędzaniem swojej energii i robieniem czegoś produktywnego np łowienie rybРыбалка - основное.jpg

Expienie w party klanowym:

Level ~52-58

Tower of Insolence

 

Level ~60-64

Ancient Battleground

 

Level ~64-72

Catacomb of the Forbidden Path

 

Level 72+

Catacomb of the Witch 

 

oraz

Blazing Swamp

 

Styl Playstyle (Mass PVP)
Overlord są bardzo użyteczną klasą wsparcia w mass pvp, ponieważ:

1) Jesteś healerem. Ritual of Life oraz Pa’agrio’s Honor to Twój chleb powszedni, odnawiasz CP, co sprawia, że ​​magowie z papieru (i inne klasy) czują się pewniej, dajesz też trochę czasu dla healerów , którzy nadrabiają zaległości w leczeniu, ponieważ CP jest pełne.

2) Jesteś debufferem. Jeśli ustawisz się dobrze, Twoje debuffy mogą naprawdę zmienić grę, skup się na umiejętnościach Seal of Suspension / Seal of Silence.

Jednakże, jeśli zdarzy ci się biegać w swoim stadzie (i klanie) składającym się głównie z klas dystansowych, dotarcie do wroga w celu rzucenia tych debuffów może być samobójczą próbą. Tak więc sukces wyciągnięcia czegoś takiego zależy w dużym stopniu od środowiska pvp i twojej sytuacji otoczenia.

3) Jeśli jesteś bardzo dobry w swojej klasie i masz moc obliczeniowo-mózgową komputera … Możesz użyć  Dreaming Spirit / Fear, aby wyłączyć kluczowe klasy, takie jak: konik summonera, healerów i inne prawdopodobnie przerażające zajęcia przychodzące na ciebie.

Po raz kolejny Overlord jest klasą wsparcia = jeśli coś pójdzie nie tak na polu bitwy, ludzie zaczną na ciebie patrzeć (i TAK, jesteś winny … nawet jeśli nie jesteś). Więc przygotuj się na wszystkie trzy wyżej wymienione rzeczy, nawet jeśli nie masz many, znajdziesz sposób na kontynuowanie. Zawsze staraj się mieć: Elixir of Mind / MP Recovery Potion (Novice)

I pamiętaj, martwy overlord jest … martwym overlordem… nie umieraj, nie próbuj być bohaterem, zwykle (nigdy) nie działa tak, jak planujesz.

Przedmioty:

Jeśli do tej pory stosowałeś się do mojej rady, powinieneś być w grupie klanów / magów, więc sprzęt, na którym powinieneś się skupić, powinien (najlepiej) być:

1) Zestaw szat z wyboru dla dodatkowej many lub prędkości rzucania (wymiana kolejności przedmiotów):

Tunic of Devotion Karmian Tunic Divine Tunic Avadon Robe Blue Wolf Tunic

2) 2) Ponieważ nie jesteś damage dealerem, każda broń jest dobrą bronią, jednak musisz użyć blunta, aby użyć umiejętności ogłuszenia (najlepsze typy):

Demon’s Staff Ecliptic Axe Spell Breaker

3) Runa w broni, najlepiej coś, co daje regenerację many (Iss) lub szybkość rzucania (wynn):

Iss’ Rune – Stage 1 Wynn’s Rune – Stage 1

Jeśli zdecydowałeś, że nienawidzisz swojego życia i nie potrzebujesz pomocy / komfortu innych osób (trasa „dla twardziela), powinieneś skupić się na tych elementach:

1) Wybór ciężkiego pancerza:Brigandine Full Plate Armor Blue Wolf Breastplate

2) 1-h blunt /dagger broń do wyboru (najlepiej na +++)

3) do tego runa, która zwiększa współczynnik krytyczny (othell): Othell’s Rune – Stage 1

Dyes

Max WIT build: +12 WIT / – MEN (Budowa 99,9% graczy, maksymalna szybkość rzucania, kosztem puli many)

Jeśli grasz samodzielnie (PVE)

Full STR build: +12 STR / – CON (maksymalny atak fizyczny, kosztem puli zdrowia)
Full DEX build: +12 DEX / – CON (jeśli rzeczywiście próbowałeś i udało ci się wykonać łuk +10, wymień go na sztylet i spróbuj tych barwników!)
A combination of + STR/+DEX / -CON (żadna tajemnica, że orki są wolne w szybkości ataku, niektóre dodatkowe DEX mogą trochę urozmaicić trochę grę)

 

 

 

 

To be continue…